JHAMTSE INTERNATIONAL

Jhamtse International 

to zarejestrowana organizacja non-profit,

EIN 20-2502000

Miłość i współczucie to konieczność, a nie luksus. Bez nich ludzkość nie może przetrwać  /Dalajlama/

„Jhamtse” to tybetańskie słowo, które oznacza miłość i współczucie.

Podstawową misją organizacji Jhamtse International jest wspieranie społeczności dziecięcej Jhamtse Gatsal.

 

Występujący w nagrodzonym Emmy filmie dokumentalnym  "Tashi and The Monk ” Jhamtse Gatsal, to kochająca domowa społeczność edukacyjna dla dzieci z grup ryzyka. W Jhamtse Gatsal porzucone dzieci uczą się, jak wyrosnąć na zdrowych, szczęśliwych i odpornych ludzi - przyszłych liderów i ambasadorów Jhamtse.

Wraz z rozwojem naszej społeczności dziecięcej rozszerzyliśmy naszą misję, aby dzielić się etosem Jhamtse Gatsal z nauczycielami, szkołami i społecznościami na całym świecie. Poprzez filmy, przewodniki dyskusyjne i plany lekcji, nasza praca koncentruje się na pomocy w tworzeniu bardziej sprawiedliwego dostępu do edukacji i modeli uczenia się opartych na współczuciu.

Oglądnij krótkometrażowy film dokumentalny " Tashi and the Monk"

 

 

 

 

 

Krótki opis filmu

Na odległym szczycie góry ma miejsce odważny eksperyment społeczny. Zaangażowany w wychowywanie dzieci z miłością i współczuciem, były buddyjski mnich Lobsang Phuntsok próbuje uleczyć swoje porzucenie w dzieciństwie, adoptując 85 niechcianych dzieci i wychowując je jako rodzinę w Jhamtse Gatsal, odległej społeczności dziecięcej u podnóża Himalajów. Film śledzi najnowsze przybycie Jhamtse, dziką i niespokojną 5-letnią dziewczynę o imieniu Tashi, która dowiaduje się, czym jest miłość i jak może pomóc jej leczyć. Wyreżyserowane przez Andrew Hintona i Johnny'ego Burke'a. Jeśli chciałbyś pokazać Tashi i The Monk grupie lub kupić kopię dla swojej szkoły, college'u lub uniwersytetu, skontaktuj się z nami .

lobsang.jpeg

LOBSANG PHUNTSOK - założyciel i dyrektor społeczności dziecięcej Jhamste Gatsal.
 

buddyjski mnich z dystryktu Tawang w Arunachal Pradesh w Indiach, od dawna marzył o pomocy w zaspokajaniu potrzeb odległego regionu Himalajów, w którym się urodził.

Lobsang wyobraził sobie wspólnotę edukacyjną, w której zagrożone dzieci z tych zubożałych wiosek mogłyby się rozwijać i uczyć w środowisku opartym na zasadach miłości, współczucia i mądrości, które były podstawą jego buddyjskiego wychowania. Jego inspiracją było dzielenie się błogosławieństwami wynikającymi z edukacji i możliwościami, jakie otrzymał podczas dorastania w klasztorze Sera Je w południowych Indiach i podczas podróży po świecie.

 

Marzenie Lobsanga spełniło się, kiedy Jhamtse Gatsal otworzył swoje podwoje w 2006 roku, przyjmując 34 dzieci z lokalnych wiosek, trzech nauczycieli, dwie gospodynie domowe i trzech pracowników pomocniczych.

Dziś Jhamtse Gatsal jest tętniącą życiem, kwitnącą społecznością utrzymywaną przez oddany personel. Mamy marzenie, aby Wspólnota i jej obiekty nadal się rozwijały, dodając co roku nową klasę uczniów, aż do uzyskania około 200 uczniów z klas K-12. Już teraz wywarliśmy pozytywny wpływ na okoliczne wsie dzięki naszemu programowi pomocy dla społeczności, ponieważ w coraz większym stopniu modelujemy i uczymy samowystarczalności i zrównoważonego rozwoju w skali wsi.


Lobsang zmagał się z własnym nieszczęśliwym dzieciństwem.
Kierując się tęsknotą za doświadczeniem bycia czèścią rodziny stał się dla dzieci w Jhamtse Gatsal czymś czego nigdy nie miał - Ojcem.

Jeden dzień z życia dzieci w Jhamtse Gaqtsal