PROJEKT

Napełniamy brzuszki, kiedy głodne są maluszki

(03.03.2019)

 

https://pomagam.pl/wfn5klx8

plakat_napełniamy_brzuszki.png

1

CEL

Pomoc w dożywianiu dzieci z wioski Maili Tatu w Kenii.

Jej mieszkańcami są dzielni ludzie, którzy urodzili się na ziemi suchej i pozbawionej bogactw, gdzie są tylko kamienie. Dzieci z wioski rozbijają je młotkami od rana do wieczora, by tak rozdrobnione sprzedać za grosze. Zdarza się tak, że zamiast nauki w szkole dzieci muszą pracować, by za zarobione pieniądze kupić jedzenie. Do szkoły chętnie chodzą, bo tylko tam mogą otrzymać ciepły posiłek- jedyny w ciągu dnia.

Jeśli chcesz pomóc dzieciom z Maili Tatu kup mu  obiad  a dzięki Tobie świat stanie się lepszy.

Misja

Pomagać tym, którzy pomocy potrzebują najbardziej - tym, których porzuciło nie tylko państwo, ale często i rodzice – dzieciom z Kenii. Budując szkoły i przedszkola dawać im nadzieję, że mogą ruszyć z powodzeniem w świat i zmieniać go na lepszy.

2  

Opis

Akcja nauczycieli przedszkola rozpoczęła się 03.03.2019 i trwać będzie przez cały rok zgodnie z towarzyszącym nam w działaniach słowach piosenki o świętym Mikołaju, że "Nie tylko w święta, nie tylko raz- przez cały rok, przez cały czas." POMAGAMY

Projekt jest realizowany przez platformę crawdfoundingową http://pomagam.pl/wfn5klx8, której założycielem i koordynatorem jest twóraca Fundacji New Hope Afryka- PAWEŁ HUK.

Organizując akcję w swojej placówce można:

  1. Podać link bezpośredni do zbiórki, gdzie każda osoba (nauczyciele, rodzice, znajomi) będą mogli dokonać wpłaty na obiady dla dzieci z Maili Tatu https://pomagam.pl/wfn5klx8

  2. Zebrać pieniądze w zorganizowanej akcji charytatywnej na terenie placówki (Kiermasze, koncerty, itp) i przesłać je na stronie projektu. przez formularz https://pomagam.pl/wfn5klx8podając dane placówki.

 

3  

NEW HOPE AFRICA

 

Fundacja tworzy i realizuje projekt "Maili Tatu To Tu". Projekt skoncentrowany na rozwoju dzieci z  wioski Maili Tatu. Fundacja wspiera pobliską szkołę podstawową, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie z działką, na której w przyszłości stanie sierociniec “New Hope”. Maili Tatu To Tu koncentruje się na zebraniu i zarządzaniu środkami na wykończenie budynków szkolnych, żywienie, pokrycie potrzeb edukacyjnych i opiekę medyczną dzieci ze szkoły w Maili Tatu.

Założycielem i dyrektorem Fundacji New Hope Africa jest Paweł Huk, który po kilkunastu latach regularnej aktywności zawodowej ruszył w drogę w poszukiwaniu celu, który wykracza poza doraźne tu i teraz. Do Afryki dotarł autostopem, angażując się po drodze w pracę charytatywną w Turcji, Izraelu i Ugandzie. Cel, którego poszukiwał znalazł właśnie w Kenii w Maili Tatu.

Wśród wolontariuszy pracujących na rzecz dzieci z Fundacji znajdują się takie osoby jak:

  • Radosław Polak - Absolwent poznańskiej ASP, fotograf, podróżnik, współautor książki "Gruziński Smak"

  • Andrze4j Bachleda- były zawodowy narciarz, muzyk i artysta malarz

  • Antoni Pawlicki- Polski aktor filmowy i teatralny.

  • Olivier Janiak- Dziennikarz telewizyjny. W 2006 roku rozpoczął produkcję kalendarza zatytułowanego Dżentelmeni, z którego dotacja pozwoliła zbudować kuchnię w Mailitatu.