Taata Kids

to zarejestrowana organizacja pozarządowa z Radą Organizacji Pozarządowych w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w Ugandzie (Reg. S.5914/8112 No. 7634)

Taata Kids Jest organizacją non-profit zaangażowaną w odbudowę życia sierot i dzieci zagrożonych w całej Afryce. Działania Fundacji pomagają dając dzieciom możliwość znaczenie lepszego życia poprzez edukację i wsparcie psychospołeczne, ubrania, żywność i opiekę medyczną.

 

Dzieci w Afryce są narażone na niebezpieczne tradycyjnych praktyk kulturowych nastawionych na ciężką fizyczną  pracę dzieci, wykorzystywanie seksualne, przymus wczesnego małżeństwa, ekspozycję na HIV/AIDS i nastoletnie ciąże.

Każdego dnia Fundacja Taata Kids pomaga coraz większej liczbie dzieci uciec z tego życia podając  pomocną dłoń oferując edukację i opiekę.

Abraham Robert Kintu- dyrektor generalny Taata Kids

 

Abraham ma pomysł na kolejny rozdział w działalności szkoły. Zamarzył, by uzbierać wystarczająco dużo środków, by ukończyć budowę szkoły na jego własnej ziemi. Jego celem było przenieść szkołę na teren wolny od opłat wynajmu. Przestrzeń, która nie jest objęta opłatami jest niekompletna: nauczyciele uczą dzieci na nierównym podłożu, gdzie nie ma podłogi, ściany są surowe, deski na których zbudowano rusztowanie gubią gwoździe, nauczyciele ostrzą ołówki nożami, wolontariusze biegają od sali do sali szukając dodatkowych ołówków wśród zapasów. Jedna z sal nie jest wyposażona w stoły i krzesła- dzieci siedzą na surowej ziemi.

 

Jeżeli uda się przenieść całą szkołę na prywatną ziemię Abrahama, to pieniądze przeznaczone wcześniej na czynsz będą mogły zostać wykorzystane na stołówkę i kolejną salę, temperówki, leki dla dzieciaków.

 

Organizacja Taata Kids płaci 400 dolarów za wynajem ziemi miesięcznie. Zaoszczędzone na wynajmie pieniądze zostaną przeznaczone również na nowe pokoje dla dzieci, ziemię dla zwierzaków które dają jedzenie.