1

PROJEKT

Szkoła dla dzieci Ugandy

(12.10.2017)

http://pomagam.pl/dzieciugandy

2  

3  

CEL

Zebranie minimum 6000 zł na dokończenie budowy  szkoły w Kamokoli w Ugandzie. Szkoła będzie częścią Centrum Edukacyjnego dla dzieci z Fundacji TaataKids.

Motto

To my, żyjący w krajach rozwiniętych, mamy możliwość zmienić świat, dokonując etycznych wyborów. I powinniśmy przemyśleć naszą nieograniczoną konsumpcję, przerośnięte potrzeby materialne. Większość z nas naprawdę ma znacznie więcej, niż jest niezbędne do życia

Jane Goodall

Opis

Akcja rozpoczęta 12.10.2017 trwać będzie do czasu zebrania zaplanowanych środków.

Projekt jest realizowany przez platformę crawdfoundingową http://pomagam.pl

Projektodawca Alicja Buczek jest założycielem projektu i głównym jej koordynatorem.

W organizacji zbiórek pieniężnych mogą brać udział osoby prywatne jak i nauczycielki przedszkola, które samodzielnie zorganizują je w swojej placówce.

  • Zebrane pieniądze należy przesłać przez formularz na stronie projektu.

  • W formularzu podajemy Nazwę placówki, która zgromadziła i przekazała środki.

  • Każde przedszkole biorące udział w projekcie, a także osoba koordynująca akcją otrzyma pisemne podziękowania.

Materiały do propagowania kampanii można pobrać z tej strony

Taata Kids ​

 

Fundacja pracuje nad budową Centrum Edukacji Dziecięcej. TAATA jest szkołą dla sierot poświęconą umacnianiu młodszego pokolenia Ugandy w Afryce.

TAATA Kids wspiera sieroty, dzieci "ulicy" i sieroty mające perspektywę na lepszą przyszłość.

Opieka Fundacji skupia się na dwóch różnych lokalizacjach. Są to miejscowości Namakwekwe i  Kamokoli.
Kamakoli znajduje się tuż za miastem, w centrum ubogiej wsi. Właśnie tam, dyrektor generalny fundacji Abraham Kintu zakupił nieruchomość z darowizn  na której buduje szkołę dla podopiecznych fundacji.

Wszystkie darowizny będą przeznaczone na  budowę niedokończonych sal lekcyjnych, biurowych i leczniczych. TAATA Kids ma nadzieję, że pewnego dnia otworzony zostanie akademik dla sierot, poprawi się jakość żywności, wyposażenia  oraz hodowla zwierząt w celach mikrofinansowych.  Fundacja chciałaby także zapewnić pożywienie dla uczniów. Szeroka wizja Fundacji przewidujew przyszłości  otwarcie domu wolontariusza, w którym goście/wolontariusze nie będą musieli płacić tygodniowych czynszów, co pozwala na dodatkowe fundusze dla wolontariuszy - pieniądze, które mogą przechodzić na potrzeby dziecka zamiast na potrzeby właściciela (ochotnicy obecnie płacą 4 USD dziennie za jeden pokój). Członkowie Fundacji opracowali także program uprawnień kobiet, który działa jako mały przychód dla szkoły i zubożałych dzieci. Popierając TAATA Kids nie tylko wspierasz młodsze pokolenie Afryki, ale również wspierając wrażliwą kobietę.